IPRA

Požymiai, kad esate tinkamame darbe

Kartais dirbdami svarstome: ar esame savo vietoje, ar galime maksimaliai išnaudoti turimą potencialą, save realizuoti bei jausti, kad galime tobulėti.

A. Maslow buvo psichologas ir vienas iš humanistinės psichologijos įkūrėjų, kuris atkreipė dėmesį į žmogaus laimės suvokimą ir savęs realizavimo poreikį, o šiuolaikinėje visuomenėje mes dažniausiai savirealizacijos ieškome būtent darbe, todėl yra itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar mūsų užimama pozicija darbe leidžia mums jaustis komfortiškai ir laimingai.

Taigi, kokie yra pagridiniai požymiai, kad esate tikrai TAME darbe?

  • Atsikėlus iš ryto Jūs nepatiriate nemalonaus jausmo, kad reikia į darbą, o darbe save matote ir po penkerių metų bei vis dar turite profesinių siekių.
  • Kartais patiriate stresą. Jeigu jo nebūtų – reiškia neįdedate savo širdies pakankamai ir savęs nerealizuojate. Žinoma, ilgalaikis stresas gali išvarginti, tačiau kartais jis būtinas tobulėjimui.
  • Jūsų darbas tampa Jūsų hobiu. Tai nebūtinai reiškia, kad jis padeda atsipalaiduoti, tačiau jei Jūs nuolat domitės naujovėmis ir plečiate savo akiratį, reiškia, kad užsiimate Jums patinkančia veikla.
  • Kartais savimi dvejojate ir nepasitikite. Vėlgi tai yra ženklas, kad darbas Jums rūpi, o noras tobulėti yra pakankamai stiprus.
  • Vis dar turite „degančias akis“. Paprastai tai geriausiai pamato žmonės iš Jūsų aplinkos.

Tikriausiai niekada ir neturėsite baigtinio požymių sąrašo, kad esate tinkamame darbe, tačiau verta atkreipti dėmesį į aukščiau nurodytus punktus.

Jums taip pat gali patikti...

Virtualus darbo pokalbis

Virtualus bendravimas – sutinkamas dalykas mūsų kasdieniniame gyvenime. Vieniems tai laisvalaikio praleidimo būdas, pramoga, kitiems…

Ateities darbas: profesijos, kurios bus paklausiausios

Pasaulis sparčiai vystosi ketvirtajame pramonės revoliucijos laikmetyje, technologijos, kuriamos 4-osios pramonės revoliucijos metu, kardinaliai keičia…

Komforto zona darbe

Kaip galime apibrėžti komforto zoną darbe? Tai psichologinė būsena, kuomet jaučiamės saugiai ir patogiai, daugmaž…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą