IPRA

Požymiai, kad esate tinkamame darbe

Kartais dirbdami svarstome: ar esame savo vietoje, ar galime maksimaliai išnaudoti turimą potencialą, save realizuoti bei jausti, kad galime tobulėti.

A. Maslow buvo psichologas ir vienas iš humanistinės psichologijos įkūrėjų, kuris atkreipė dėmesį į žmogaus laimės suvokimą ir savęs realizavimo poreikį, o šiuolaikinėje visuomenėje mes dažniausiai savirealizacijos ieškome būtent darbe, todėl yra itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar mūsų užimama pozicija darbe leidžia mums jaustis komfortiškai ir laimingai.

Taigi, kokie yra pagridiniai požymiai, kad esate tikrai TAME darbe?

  • Atsikėlus iš ryto Jūs nepatiriate nemalonaus jausmo, kad reikia į darbą, o darbe save matote ir po penkerių metų bei vis dar turite profesinių siekių.
  • Kartais patiriate stresą. Jeigu jo nebūtų – reiškia neįdedate savo širdies pakankamai ir savęs nerealizuojate. Žinoma, ilgalaikis stresas gali išvarginti, tačiau kartais jis būtinas tobulėjimui.
  • Jūsų darbas tampa Jūsų hobiu. Tai nebūtinai reiškia, kad jis padeda atsipalaiduoti, tačiau jei Jūs nuolat domitės naujovėmis ir plečiate savo akiratį, reiškia, kad užsiimate Jums patinkančia veikla.
  • Kartais savimi dvejojate ir nepasitikite. Vėlgi tai yra ženklas, kad darbas Jums rūpi, o noras tobulėti yra pakankamai stiprus.
  • Vis dar turite „degančias akis“. Paprastai tai geriausiai pamato žmonės iš Jūsų aplinkos.

Tikriausiai niekada ir neturėsite baigtinio požymių sąrašo, kad esate tinkamame darbe, tačiau verta atkreipti dėmesį į aukščiau nurodytus punktus.

Jums taip pat gali patikti...

Ateities darbas: profesijos, kurios bus paklausiausios

Pasaulis sparčiai vystosi ketvirtajame pramonės revoliucijos laikmetyje, technologijos, kuriamos 4-osios pramonės revoliucijos metu, kardinaliai keičia…

Komforto zona darbe

Kaip galime apibrėžti komforto zoną darbe? Tai psichologinė būsena, kuomet jaučiamės saugiai ir patogiai, daugmaž…

Kaip išsirinkti geriausią kandidatą?

Dažnai įmonės personalo atrankomis rūpinasi pačios ir neretai susiduria su dideliu iššūkiu, kaip išsirinkti geriausią…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą