IPRA

IPRA LT

Kaip turėtų atrodyti CV ir kokiems klausimams pasiruošti pokalbiui?

Gyvenimo aprašymas (CV) neretai tampa tikru iššūkiu jį rašančiajam, todėl norime atkreipti Jūsų dėmesį į esminius dalykus, kurie yra svarbūs darbdaviui ar atrankų specialistui, skaitant Jūsų prisistatymą.

Sakykite tiesą

Niekada nemeluokite apie buvusias darbovietes, pasiekimus ir patirtis. Ne veltui sakoma, kad melo kojos trumpos. Nekurkite atsakomybių, kurių neturėjote ir funkcijų, kurių neatlikote. Atrankos metu tai nėra sunku išsiaiškinti uždavus vos kelis klausimus. Kitu atveju tai pasimatys per pirmąsias Jūsų darbo dienas.

Patikrinkite klaidas

Pasistenkite savo gyvenimo aprašyme nepalikti gramatinių klaidų. Duokite jį paskaityti pažįstamiems, kurie ne tik padės ištaisyti klaidas, bet ir galės pakomentuoti, ar Jūsų CV kitokią patirtį turinčiam asmeniui yra pakankamai aiškus. Be to, pasistenkite savo CV padaryti iki 2 puslapiu.

Siųskite tikslingai

Savo gyvenimo aprašymus siųskite tik toms įmonės, kurių veikla, darbo specifika Jums patinka ir Jūs atitinkate keliamus reikalavimus. Nesiųskite CV visiems iš eilės – gerbkite ir savo, ir darbdavio laiką bei objektyviai įsivertinkite, ar tikrai esate tinkamas kandidatuojamai pozicijai.

Drąsiai kalbėkite apie užmokestį

Nepamirškite, kad ne mažiau svarbus momentas yra savo vertės rinkoje supratimas. Klausimą apie darbo užmokestį tikriausiai gausite pirmojo pokalbio metu, todėl įsivertinkite, kiek Jūsų darbas būtų vertas toje pozicijoje. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokį darbo užmokestį siūlo darbdavys. Jeigu Jūsų lūkesčiai akivaizdžiai nesutampa, tikriausiai bendro susitarimo nepasieksite, tačiau jei Jūsų lūkesčiai yra šiek tiek didesni negu įmonė iškėlė, verta pabandyti pateikti savo turimas kompetencijas ir argumentuoti, kodėl darbo užmokestis turėtų būti didesnis. Visuomet pagalvokite ir apie naudą, kurią darbdavys gautų Jus pasisamdęs brangiau negu buvo nurodyta skelbime.

Išlikite savimi

Nekurkite savo kitokio įvaizdžio negu esate. Likite ištikimas sau. Tai tikrai labai svarbus momentas, pagal kurį tiek atrankų specialistas, tiek darbdavys galės suprasti, ar Jūs tinkamas jau esamoje komandoje ar ne,  ir ar gebėsite susidoroti su atsakomybėmis.

Nebijokite klausti

Visuomet drąsiai klauskite apie darbdavį bei darbo funkcijas. Išsiaiškinkite Jums kylančius klausimus, aptarkite Jums matomus pozicijos sunkumus arba baimes.

Nebijokite klausti

Apgalvokite savo poziciją apie buvusį darbdavį. Niekada nemenkinkite buvusio darbdavio – tikriausiai, jei jau dirbote, tai viskas buvo gerai, o esmines problemas, kurios paskatino ieškoti kito darbo, galima aptarti ir nesumenkinant to, kuris dabartiniame pokalbyje nedalyvauja.

Nepamirškite, kad visuomet naujame darbe bus ir iššūkių, ir sunkumų, todėl nebijokite jų, o tiems, kurie jau ilgą laiką dirba įmonėje, linkiu atrasti pakankamai kantrybės ir supratimo priimant naują komandos narį – juk kažkada naujokas buvote ir Jūs.

Jums taip pat gali patikti...

Kaip tapti vertingu komandos nariu: įgūdžiai, kurie padeda išsiskirti

Tapti vertingu komandos nariu yra būtina siekiant profesinio augimo ir sėkmės.

Mažais žingsneliais į priekį…

Šiandien norisi paskatinti tuos, kurie jaučiasi sustoję pusiaukelėje arba pasimetę kelyje į tikslą.

Darbo pokalbis. Kaip jam pasiruošti?

Darbo pokalbiai gali tapti dideliu iššūkiu, ypatingai tiems, kurie į juos vaikšto retai arba pirmą…