IPRA

Darbas užsienyje – ko tikėtis ir laukti?

Dažniausiai darbas užsienyje siejamas tik su didesniu darbo užmokesčių, tačiau darbuotojai dalinasi savo patirtimi ir pastebėjimais, kokius privalumus ir trūkumus įžvelgia platesne prasme.

Kokie sunkumai laukia, dirbant užsienyje?

Žmonės, kurie ryžtąsi išvykti dirbti į užsienį, susiduria su pagrindiniu sunkumu – artimųjų ir draugų ilgesiu, kuris būna ypač stiprus pirmosiomis dienomis ir trečiąjį-ketvirtąjį mėnesį. Žinoma, galima laiką praleisti su artimaisiais bendraujant internetu, tačiau tai tikrai neatstoja gyvo bendravimo. 

Iš esmės socialinis bendravimas tampa skurdesnis ir dėl galimo kalbos barjero, kuris dirbant kitoje šalyje, dažnu atveju yra greitai įveikiamas.

Darbo užsienyje privalumai:

  • Dirbantys užsienyje tampa savarankiškesni ir pasižymi aukštesne saviverte. Savarankiškumas įgaunamas natūraliai, nes daugelį kasdieninių procesų ir užduočių tenka atlikti vienam. Be viso to, žmogus tampa labiau savimi pasitikintis ir motyvuotas iš vidaus.
  • Konkurencingumas darbo rinkoje. Žmonės, kurie dirbo užsienyje ilgesnį laiką, yra laikomi gana stipriais konkurentais kitiems, pretenduojantiems į laisvą darbo vietą. Žmogaus gebėjimas dirbti užsienyje, mokėjimas adaptuotis prie situacijų naujoje aplinkoje bei tai atlikti ilgesnį laiką rodo žmogaus galimybes atlikti ir kitokį darbą.
  • Naujų kultūrų pažinimas. Dirbant užsienyje, tenka susipažinti su tos šalies kultūra, tradicijomis bei bendravimo ypatybėmis, o jei tai labiau egzotinė šalis – tai kultūrinis šokas garantuotas. Šis šokas leidžia išeiti iš komforto zonos ir pasaulį pažinti kitu kampu. Neabejotinai, tai yra didelis pranašumas ateityje.
  • Socialinis ratas. Žmogus, kuris dirba užsienyje, susipažįsta su naujais žmonėmis ir praplėčia savo socialinį ratą, kas ateityje gali būti labai naudinga.
  • Galimybė išmokti kalbą. Niekas taip gerai nepadeda išmokti kalbos, kaip gyvenimas svetimoje šalyje. Norėdami sukurti naujus ryšius, kokybiškai atlikti darbą, Jūs tiesiog neišvengiamai būsite priversti komunikuoti toje šalyje vyraujančia kalba.
  • Darbo užmokestis. Dažniausiai užsienyje gaunamas darbo užmokestis tikrai būna didesnis. Kitas svarbus momentas yra tas, kad žmonės, atvykę be šeimos, labiausiai yra orientuoti į patį darbą ir rezultatą, kas ir padeda pasiekti dar geresnių rezultatų

Apibendrinimas

Kaip ir kiekvienas sprendimas gyvenime, taip ir darbo keitimas bei noras išvykti dirbti į užsienį, turi ir savo pliusus, ir minusus. Pirmiausia, rekomenduojame juos įsivertinti ir priimti galutinį sprendimą. 

O jei norite pasikalbėti apie karjeros galimybes – kreipkitės ir mes padėsime Jums surasti geriausią sprendimą.

Jums taip pat gali patikti...

Virtualus darbo pokalbis

Virtualus bendravimas – sutinkamas dalykas mūsų kasdieniniame gyvenime. Vieniems tai laisvalaikio praleidimo būdas, pramoga, kitiems…

Ateities darbas: profesijos, kurios bus paklausiausios

Pasaulis sparčiai vystosi ketvirtajame pramonės revoliucijos laikmetyje, technologijos, kuriamos 4-osios pramonės revoliucijos metu, kardinaliai keičia…

Komforto zona darbe

Kaip galime apibrėžti komforto zoną darbe? Tai psichologinė būsena, kuomet jaučiamės saugiai ir patogiai, daugmaž…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą