IPRA

Mobingas darbe: kaip jį atpažinti?

Mobingas (iš anglų kalbos mob- agresyvi minia, gauja) psichologinio smurto forma, pasireiškianti priekabiavimu prie darbuotojo dažniausiai siekiant jį atleisti. Darbovietėse mobingas kyla dėl nuolatinės ir dažnai nepagrįstos kritikos, melagingos informacijos (gandų ir paskalų). Menkinama ir gadinama jo reputacija. Mobingas taip pat pasireiškia pajuoka, provokacija, įžeidimais ir grasinimais.

Mobingo atsiradimo darbe priežastys gali būti įvairios:

nuo keršto iki valdžios troškimo, nuo asmeninės baimės, piktumo iki eilinio nuobodulio. Kadangi atsiradimo priežasčių yra daug, reiškia, kad mobingo auka gali tapti bet kuris įmonėje esantis darbuotojas.

Kaip elgtis norint išvengti mobingo darbo vietoje:

  • Būkite draugiški su visa komanda, tai nereiškia, kad turite įgauti visų palankumą. Įsidarbinę naujoje įmonėję bendraukite su kolektyvu draugiškai ir mandagiai.
  • Nesistenkite veltis į vidinius kivirčus. Neprimeskite savo asmeninės nuomonės nei apie situaciją, nei apie žmogų.
  • Jeigu matote, kad komandoje yra žmogus, prieš kurį susimoko kolegos, jokiais būdais nežeminkite savo kolegos, priešingai girkite jį.
  • Jeigu išgirstate apkalbas jokiais būdais jų nenešiokite.
  • Jeigu kažkas iš jūsų bendradarbių bando kabinėtis, jūsų tikslas su juo ramiai pasišnekėti ir išsiaiškinti, kokiu pagrindu jis tai daro . Mokėkite pastovėti už save .
  • Dalyvaukite įmonės veiklose, reginiuose. Laikykitės tradicijų ir nepasakokite įmonės paslapčių.
  • Geriausia darbe puoselėti tik kolektyvinius santykius.
  • Savo pareigas (darbus) atlikite sąžiningai ir atsakingai. Jeigu kils konfliktas darbe visada turėsite vadovo užnugarį. Koks vadovas norėtų prarasti gerą darbuotoją.?

Ir svarbiausia, kad išvengtumėte mobingo darbe:

 turite nuolat stebėti, kas vyksta aplink jus ir apskritai įmonėje. Stebėjimas ir dėmesingumas padės išgirsti ir pamatyti daugiau. Įvykus kokiai situacijai priimsite teisingą sprendimą. Jei spaudimą patiriate iš to paties rango kolegų, galite kreiptis į vadovą ar kitą aukštesnę poziciją įmonėje užimantį asmenį. Jei ir vadovas yra vienas iš jus engiančių žmonių, kreipkitės į padėti galinčias institucijas.

Jums taip pat gali patikti...

Virtualus darbo pokalbis

Virtualus bendravimas – sutinkamas dalykas mūsų kasdieniniame gyvenime. Vieniems tai laisvalaikio praleidimo būdas, pramoga, kitiems…

Ateities darbas: profesijos, kurios bus paklausiausios

Pasaulis sparčiai vystosi ketvirtajame pramonės revoliucijos laikmetyje, technologijos, kuriamos 4-osios pramonės revoliucijos metu, kardinaliai keičia…

Komforto zona darbe

Kaip galime apibrėžti komforto zoną darbe? Tai psichologinė būsena, kuomet jaučiamės saugiai ir patogiai, daugmaž…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą