IPRA

Motyvacija darbe

Dažnam darbdaviui gali pasirodyti, kad darbo užmokestis yra vienas svarbiausių ir labiausiai motyvuojančių veiksnių darbe – iš dalies tai tiesa, tačiau nereikia pamiršti, kad tai tik laikina motyvavimo priemonė.

Svarbesnis momentas tampa, kaip stipriai darbuotojas yra įsitraukęs į darbus, ar pats jaučia kuriamą vertę ir ar darbdavys tai pastebi?

Statuso ir atsakomybių reikšmė

Norite, kad darbuotojas jaustųsi įvertintas – atkreipkite dėmesį į jo statusą įmonėje. Tai nebūtinai yra karjeros šuolis ar pareigų keitimas, tačiau darbdavys turėtų skirti laiko ir dėmesio pasiklausti, kaip jo darbuotojas jaučiasi įmonėje, išklausyti jo nuomonės svarbiais klausimais, o esant tinkamai situacijai ir padėkoti. 

Taip pat svarbu, kad darbdavys atkreiptų dėmesį ir į tai, ar jo samdomas darbuotojas turi teisę ir laisvę priimti sprendimus asmeniškai. Ir čia kalbama ne apie globalių klausimų sprendimą, tačiau apie kasdienius dalykus, kur darbuotojo kompetencija leidžia tam tikrus klausimus išspręsti be patvirtinimo. Tai padeda jaustis darbuotojui svarbesniu bei suteikia galimybę prisiimti atsakomybę už savo darbus.

Dėmesys atmosferai

Kurkite sąžiningą ir teisingą atmosferą įmonėje. Darbdavys turėtų aiškiai išsakyti savo lūkesčius ir pasitikrinti, ar darbuotojas juos suprato. Nepalikite neatsakytų esminių klausimų. Taip pat aiškiai apibrėžkite motyvacinę sistemą (jeigu tokią turite), kad darbuotojai būtų vertinami pagal kuriamą vertę, o ne pagal asmenines savybes ar visiškai neaiškią sistemą. Tai ypač svarbu tas pačias pareigas turintiems darbuotojams.

 

Stiprinkite ryšį tarp kolegų. Skirkite laiko naujokams. Skirkite laiko darbuotojams, kuriems kyla klausimų. 

Dėmesingumas detalėms

Ir žinoma, paskutinis, bet labai svarbus momentas – laiku pastebėkite „užgesusias akis“. Kiekvienoje komandoje atsiranda mažiau komunikuojantis asmuo, kuris niekuo nesiskundžia, tačiau jo akyse nebematote ugnelės. Nėra ugnelės – reiškia nėra motyvacijos. Skirkite laiko tokiam darbuotojui, išsiaiškinkite jo motyvacijos stokos priežastis ir pabandykite kartu atrasti sprendimą, kas pakels jo darbo kokybę, nuotaiką ir motyvaciją. 

Komunikacija

Darbuotojai dabar daug laisviau gali keisti darbo vietą, pasiūla darbų yra didelė ir kiekvienas gali rinktis, kokiu keliu eiti, todėl pagrindinė rekomendacija tiek darbuotojui, tiek darbdaviui – komunikuokite ir nepraraskite sukurto ryšio, nes vertę kuria žmonės.

Jums taip pat gali patikti...

Ateities darbas: profesijos, kurios bus paklausiausios

Pasaulis sparčiai vystosi ketvirtajame pramonės revoliucijos laikmetyje, technologijos, kuriamos 4-osios pramonės revoliucijos metu, kardinaliai keičia…

Komforto zona darbe

Kaip galime apibrėžti komforto zoną darbe? Tai psichologinė būsena, kuomet jaučiamės saugiai ir patogiai, daugmaž…

Kaip išsirinkti geriausią kandidatą?

Dažnai įmonės personalo atrankomis rūpinasi pačios ir neretai susiduria su dideliu iššūkiu, kaip išsirinkti geriausią…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą