IPRA

IPRA LT

Milijonas priežasčių, kodėl žmonės keičia darbą

🔷 Dirbant su kandidatais, kurie ieško naujo darbo, išgirstu begalę priežasčių, kodėl jie keičia darbą. Priežastys įvairios – nuo blogo darbdavio iki negalėjimo savęs realizuoti.

🔷 Žmonės, kurie kandidatuoja į aukštesnes pozicijas, ieško savirealizacijos ir naujo iššūkio, nori išlipti iš komforto zonos arba dar suspėti save išbandyti naujoje srityje. Kiti tiesiog dairosi kažko, kas daugiau moka ir siūlo patrauklesnes sąlygas.

 

🔵 Normalius, nuolatinius darbus keičiau du kartus. Abiejų jų keitime turiu įsivardinusi panašias priežastis. Niekada nemėgau kažkur būti sustojusi, nes dienos be iššūkių ir tik voliojantis rutininiuose darbuose ilgainiui pradeda varginti. Bet ir lazdos nereikia perlenkti, prisikuriant nerealių tikslų ar idėjų. Beje, jų būta ir tokių, kai viską padarius supratau, kad čia tik man ir reikėjo…


🔹 Žinoma, tokiomis akimirkomis galima prisiminti atostogas.  Taip, iš tiesų atostogos padeda atgauti jėgas, tačiau vėl įsisukus į tą patį ratą pasidaro mažų mažiausiai nuobodu.

🔵 Kita priežastis yra noras keisti sritį ir “pasiauginti” kompetencijas kažkur kitur ir nueiti dvigubai sudėtingesnį kelią nei neriant į tą pačią sritį. Gal dėl to kartais ir skauda galvą, kai iššūkių susikuriu sau pati.

🔷 Niekada nėjau lengviausiu keliu, neturėjau nei vieno ilgalaikio darbo gauto per pažįstamus ar artimuosius, nors tokių galimybių buvo, todėl prisiimu atsakomybę už išmoktas pamokas ir padarytas klaidas.

🔷 Bet po savo kelionės karjeroje, puikiai suprantu tuos, kurie nori palikti gerai apmokamą darbą, karjerą ir tiesiog pasukti kitu keliu. O gal net grįžti į darbo rinką po pertraukos. Beje, tokią turėjau ir aš.

Suprantu, kodėl paklausus klausimo, tai kas netiko senoje darbovietėje, tampa sunku tai įvardinti, nes pliusų tarsi randama daugiau nei minusų, bet va širdies ir netraukia.

🔴 Atrankos proceso metu mėgstu paklausti žmonių, ko jiems reikia, kad jie galėtų ilgai dirbti arba kas, pasak jų, yra geras darbdavys. Šie klausimai puikiai atskleidžia pagrindinę esmę, kas jiems netinka dabartinėje ar buvusioje darbovietėje, kokios buvusio vadovo savybės netenkino, o gal kažko iš vadovo trūko. Atsakymai padeda išsigryninti kandidato lūkesčius ir suprasti tikruosius motyvus.

🔺 Geras darbdavys? Geras darbuotojas? Tai tik tam tikras tos akimirkos vertinimas. Vienam kandidatui tas pats darbdavys gali būti nuostabiai puikus, o kitas negalės pas jį dirbti. Tai tik mūsų požiūrio ir lūkesčių kampas.

🔷 šiandien aš džiaugiuosi, kad IPRA LT yra mano gyvenimo dalis. Ir sakau, kad gyvenimo dalis, o ne darbo. Tai tarsi gyvenimo būdas – suvesti tuos, kurie ieško, su tais, kurie neranda 😊
 
Giedrė Stepučinskienė

Jums taip pat gali patikti...

Mažais žingsneliais į priekį…

Šiandien norisi paskatinti tuos, kurie jaučiasi sustoję pusiaukelėje arba pasimetę kelyje į tikslą.

Darbo pokalbis. Kaip jam pasiruošti?

Darbo pokalbiai gali tapti dideliu iššūkiu, ypatingai tiems, kurie į juos vaikšto retai arba pirmą…

Būti personalo atrankų specialistu

Norisi ir pasidžiaugti, ir pasipasakoti. Praėjo pusantrų metų po to, kai nėriau tik į personalo…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą