Ieškant darbo ar jį turint, vieną iš pagrindinių vaidmenų vaidina gaunamas darbo užmokestis. Kartais šios derybos tampa iš tiesų sudėtingos – vieną vertus, ne kiekvienas mokame išsakyti savo lūkesčius, o kartais mūsų ir darbdavio lūkesčiai gali kardinaliai skirtis, tačiau šią temą anksčiau ar vėliau tenka paliesti kiekvienam.
Pirmiausia, ieškant darbo privalu atkreipti dėmesį į tai, kiek konkrečiai pozicijai pinigų siūlo darbdavys. Būtų naivu tikėtis, kad pavyks susiderėti gerokai didesnį darbo užmokestį negu nurodyta skelbime. Žinoma, šiek tiek į derybas turėtų būti linkusios abi pusės.
Antras svarbus pokalbis dažniausiai būna darbo eigoje – tai darbo užmokesčio peržiūra. Idealiu atveju, darbdavys pirmasis pradės šį pokalbį, matydamas Jūsų darbo rezultatus arba pasibaigus bandomajam laikotarpiui. Ne visai idealiu atveju, darbuotojas šį pokalbį gali pradėti pats.
Svarbu nepamiršti, kad Jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai, pakitusi šeimyninė padėtis ir kiti su darbu nesusiję akcentai, nėra priežastis pradėti pokalbį apie darbo užmokesčio pakėlimą.
Pasiruoškite pokalbiui iš anksto ir nuoširdžiai įvardinkite savo pasiekimus per konkretų laikotarpį bei paminėkite, kokius konkrečius darbus ar projektus ketinate įgyvendinti per numatytus terminus ateityje bei kokią naudą jie atneš Jūsų bendrovei.
Paprašykite laiko pagalvoti. Nebijokite paieškoti internete informacijos, koks darbo užmokestis siūlomas panašaus pobūdžio bendrovėje Jūsų konkrečioms pareigoms. Leiskite savo lūkestį išsakyti ir darbdaviui, jei jis šį pokalbį pradėjo.
Svarbiausia nepamirškite, kad ne viskas pamatuojama pinigais – ne mažiau svarbi yra ir savirealizacija.
Tapti vertingu komandos nariu yra būtina siekiant profesinio augimo ir sėkmės.
Šiandien norisi paskatinti tuos, kurie jaučiasi sustoję pusiaukelėje arba pasimetę kelyje į tikslą.
Darbo pokalbiai gali tapti dideliu iššūkiu, ypatingai tiems, kurie į juos vaikšto retai arba pirmą…