IPRA

IPRA LT

Kaip išsirinkti geriausią kandidatą?

Dažnai įmonės personalo atrankomis rūpinasi pačios ir neretai susiduria su dideliu iššūkiu, kaip išsirinkti geriausią kandidatą turimai pozicijai. Visi puikiai suprantame, kad sėkmingai atlikta personalo atranka, padeda siekti įmonės tikslų bei generuoti puikius rezultatus, o atrankai nepavykus – dažniausiai prarandama ne tik pinigų, bet ir laiko, kurį skyrėte naujo darbuotojo adaptacijai.

Iš kitos pusės, sunkumų kyla ir dėl to, kad renkasi ne tik darbdavys, ypač šiuo laiku – renkasi ir kandidatai. Didelis sunkumas šiais laikais tas, kad aukštos kvalifikacijos specialistų poreikis yra iš tiesų labai didelis, o juos pritraukti ir išlaikyti tampa nepaprastai sunku.

 

Personalo atrankoms privaloma pasiruošti tinkamai.

Svarbu išsigryninti prioritetus, pasidaryti bent minimalią rinkos analizę, kad žinotumėte, kiek darbuotojas gali uždirbti konkrečioje pozicijoje. Naivu tikėtis rasti gerą savo srities specialistą pigiau negu jis vertas rinkoje, todėl būtinai tinkamai įsivertinkite savo lūkestį. Žinoma, žmogui svarbus ir savirealizacijos aspektas, bet geras darbuotojas tikrai mieliau realizuos save įmonėje, kuri jam siūlo didesnį darbo užmokestį. Ypač norisi atkreipti dėmesį į pozicijas, kurios tiesiogiai generuoja pajamas įmonei – jos tiesiog privalo būti apmokamos taip, kad darbuotojas jaustųsi ne tik oriai, bet ir būtų įvertintas (pvz. mokami priedai prie atlyginimo už vadybininko atvestus klientus ir pan.). Ir būtinai įsivertinkite, kad Jūsų iškelti planai būtų realūs ir įgyvendinami, kitaip darbuotojo motyvacija su laiku tik mažės ir jis pradės ieškoti kitos darbo vietos.

Kompetencijų įsivertinimas ir motyvacija

Įsivertinkite reikalingas kompetencijas ir įgūdžius, kuriuos darbuotojas privalo turėti. Tai esminės personalo atrankų gairės, kurios padės nenukrypti nuo kelio. Jeigu darbuotojui trūksta esminių savybių ar žinių, kurias jis turi mokėti konkrečiam darbui atlikti, tikriausiai tas trūkumas greitu metu pasijaus. Žinoma, išmokti galima visko, tačiau tai kainuoja nemažai laiko, o tai reiškia ir pinigų.

Atkreipkite dėmesį, ar Jūsų kalbinamas kandidatas yra iš esmės motyvuotas dirbti, pasiaiškinkite motyvacijos priežastis – ar tai darbo pozicija, ar tai darbdavys. Siūlome pasigilinti ir apie patirtis ankstesnėse darbovietėse – kas jam patiko ir sekėsi geriausiai, kas patiko ar sekėsi mažiau. Tai padės Jums palyginti ankstesnius iššūkius su iššūkiais Jūsų kompanijoje.

Jei žmogus ateina į jau susiformavusį kompanijos kolektyvą, pabandykite pasižiūrėti, ar sutampa jo vertybės ir supratimas, kas yra komanda.

Turėkite kantrybės

Pagrindinis patarimas – neskubėkite priimti sprendimo tą pačią dieną, pabūkite su kandidatais mintyse ir leiskite mintims susigulėti, tačiau ir nelaikykite „pakabinę“ kandidatų nežinioje savaitę, dvi ar tris. Geri kandidatai Jūsų tiek nelauks!

Jei turite galimybę, duokite atlikti praktinę užduotį ar kelkite tokius klausimus, kurie Jums padėtų suprasti, kaip žmogus mąsto, kaip dėlioja mintis, kokia jo logika. Puikūs klausimai tie, kurie neturi vieno teisingo atsakymo, tačiau leidžia suprasti, ar Jūsų požiūris į problemų sprendimus sutampa.

Būkite kantrūs. Personalo atrankos yra sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas.  Priimdami sprendimą Jūs niekada negalėsite būti tikri, ar pasirinkote teisingai, nes rinktis gali ir kandidatas, ir Jūs, tačiau viso personalo atrankos proceso metu būkite sąžiningi su kandidatu, nebijokite pabrėžti tiek darbo privalumų, tiek laukiančių iššūkių. Tai padės Jums ir kandidatui tinkamai suprasti vienas kito lūkesčius.  

Jums taip pat gali patikti...

Mažais žingsneliais į priekį…

Šiandien norisi paskatinti tuos, kurie jaučiasi sustoję pusiaukelėje arba pasimetę kelyje į tikslą.

Darbo pokalbis. Kaip jam pasiruošti?

Darbo pokalbiai gali tapti dideliu iššūkiu, ypatingai tiems, kurie į juos vaikšto retai arba pirmą…

Milijonas priežasčių, kodėl žmonės keičia darbą

Dirbant su kandidatais, kurie ieško naujo darbo, išgirstu begalę priežasčių, kodėl jie keičia darbą. Priežastys…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą