IPRA

IPRA LT

Komforto zona darbe

Kaip galime apibrėžti komforto zoną darbe? Tai psichologinė būsena, kuomet jaučiamės saugiai ir patogiai, daugmaž viską išmanome savo darbe ir galime kontroliuoti tam tikrus dalykas. Bet ar tikrai nuolatinis buvimas komforto zonoje yra naudingas?

Kas slepiasi už komforto zonos?

Būdami komforto zonoje mes neprieiname mokymosi ir augimo etapų. Kad prieitume šiuos etapus, reikia pirmiausia žengti labai didelį žingsnį iš komforto zonos, o jis prasideda baimės jausmu ir nežinomybe. Baimės etape susiduriame su pasitikėjimo savimi stoka, aplinkinių nuomonėmis pradedame teikti didelę reikšmę, o taip pat neretai ir ieškome įvairiausių pasiteisinimų. Svarbu suvokti, jog kelyje į augimą, baimės etapo išvengti nepavyks. Jis būna didesnis ar mažesnis, bet jis visuomet būna. Pavyzdžiui, keičiant darbą.

Kas įvyksta peržengus baimės slenkstį?

Peržengus baimę, mūsų laukia galimybės augti ir mokytis, o jos prasideda tuomet, kai mokomės elgtis naujose mums neįprastose situacijose. Ir nesvarbu, ar pasitaiko klaidų, ar iš pirmo karto pavyksta, tačiau augimo fazė vistiek vyksta. Pradedant užsiimti nauja ir neįprasta veikla, pasiekti galutinį tikslą gali iš pat pradžių pasirodyti neįmanoma, todėl rekomenduojame savo tikslo siekimą suskaidyti į mažesnius žingsnelius ir susidėlioti veiksmų planą ir, žinoma, jo laikytis. 

Nelaimingumo jausmas. Kada reikia lipti iš komforto zonos?

Vienas iš ženklų, kad reikia pokyčio darbe yra nelaimingumo jausmas, o dažniausiai jaučiamės nelaimingi, nes bijome tiesiog eiti į tą pokytį, o kaip tik tada tai daryti yra tiesiog būtina. Jeigu mes nesijaučiame laimingi darbe, tai reikia suvokti, jog nesijaučiame laimingi  apie 40 val per savaitę savo gyvenime. Pokytis yra būtinas. Čia negalima leisti baimėms užvaldyti emocijų ir minčių, nes visi turi augimo galimybes, bet nevisi jomis pasinaudoja. Ir galima ieškoti milijoną priežasčių – vaikai, paskola, įsipareigojimai – kas mums neleidžia leistis į naują kelionę darbinėje srityje, bet iš tiesų pagrindinė priežastis esame mes patys. Žmonės, kurie nesusitvarko su baimėmis, nepasitiki savo jėgomis, per jautriai reaguoja į aplinkinių nuomonę.

Linkime visiems atrasti laimės jausmą darbe, nebijoti daryti pokyčiu ir tokiu būdu augti.

Jums taip pat gali patikti...

Mažais žingsneliais į priekį…

Šiandien norisi paskatinti tuos, kurie jaučiasi sustoję pusiaukelėje arba pasimetę kelyje į tikslą.

Darbo pokalbis. Kaip jam pasiruošti?

Darbo pokalbiai gali tapti dideliu iššūkiu, ypatingai tiems, kurie į juos vaikšto retai arba pirmą…

Milijonas priežasčių, kodėl žmonės keičia darbą

Dirbant su kandidatais, kurie ieško naujo darbo, išgirstu begalę priežasčių, kodėl jie keičia darbą. Priežastys…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą