IPRA

IPRA LT

Virtualus darbo pokalbis

Virtualus bendravimas – sutinkamas dalykas mūsų kasdieniniame gyvenime. Vieniems tai  laisvalaikio praleidimo būdas, pramoga, kitiems – darbą lengvinanti, svarbią informaciją teikianti ir geografinį atstumą mažinanti priemonė. Virtualus bendravimas yra plačiau naudojamas ir personalo atrankų procese, vykdant darbo pokalbius su kandidatais. Dauguma įmonių pirminiam darbo pokalbiui naudoja virtualius vaizdo skambučius. Šis procesas tiek darbdaviams, tiek darbo ieškantiesiems leidžia taupyti laiką. Tačiau svarbu pasirūpinti, kad toks ribotas komunikavimas neprarastų savo kokybės bei etiketo taisyklių.

Kaip pasiruošti virtualiam darbo pokalbiui?

  • Garsas

Ruošiantis virtualiam darbo pokalbiui, derėtų iš anksto patikrinti garso nustatymus. Įsitikinti, ar Jūsų kompiuterio mikrofonas yra pakankamai jautrus, ar virtualaus darbo pokalbio dalyviai galės gerai Jus girdėti. Galima dėvėti ausines su mikrofonu. Taip pat kiek įmanoma reikėtų sumažinti pašalinius garsus.

  • Vaizdas

Geriausiai virtualaus darbo pokalbio draugas – tai tinkamas apšvietimas. Dienos metu rekomenduojama sėsti priešais langą taip, kad šviesą kristų ant Jūsų veido. Svarbu atrasti ir tinkama kameros poziciją. Patikrinkite, ar kompiuterio kamera yra tinkamai palenkta – Jūsų veidas ir viršutinė kūno dalis turėtų būtų aiškiai matoma. Taip pat jungiantis į vaizdo skambutį iš anksto derėtų pasiruošti darbo vieta – įvertinkite, kas yra matoma Jūsų užnugaryje. Kuo mažiau vaizdų, tuo mažesnį nuovargį kelsite  kolegoms.

  • Apranga

Virtualiam darbo pokalbiui rekomenduojama apsirengti taip, kaip rengtumėtės ne virtualiam darbo pokalbiui.  Apranga priklauso nuo pozicijos, į kurią kandidatuojama – tikrai nebūtina apsirengti kostiumą, tačiau naminis džemperis ar pižama nėra tinkama apranga net ir nuotoliniam darbo pokalbiui.

  • Laikas

Taip pat svarbus aspektas prisijungimo laikas – prisijungti į virtualų darbo pokalbį nereikia prieš 20–25 min., ką greičiausiai darytumėte, jeigu gyvai vyktumėte pokalbio į įmonės ofisą. Patartina jungtis likus keletui minučių iki suplanuoto virtualaus pokalbio ir palaukti, kol būsite priimti į pokalbį.

Kuo virtualus darbo pokalbis skiriasi nuo darbo pokalbio gyvai?

Virtualus darbo pokalbis nuo darbo pokalbio gyvai skiriasi tik savo forma, darbo pokalbio turinys lieka tas pats. Rekomenduojame kandidatui prieš pokalbį pasidomėti siūloma pozicija bei darbdavio įmonės istorija, specifika. Geras kandidato pasiruošimas bei žinios apie įmonės veiklą rodo kandidato motyvaciją. Taip pat kandidatui rekomenduojama pasiruošti klausimus apie darbo sąlygas, įmonę, darbuotojus ir pan:

  1. Ar šioje pozicijoje dažna darbuotojų kaita?
  2. Kas užėmė šią poziciją prieš tai bei kodėl paliko šį darbą?
  3. Kokios perspektyvos šioje darbo pozicijoje?

Darbo pokalbis turi būti dialogas, į kurį įsitraukia abi pusės. Nors pokalbio iniciatorius yra darbdavys, bet jis neturėtų iš kandidato informaciją traukti po žodį – geriausiai palaikyti abipusį pokalbį.

Tikimės, kad šie patarimai padės puikiai pasiruošti virtualiam darbo pokalbiui bei turėti svajonių darbą.




Personalo atrankos yra sudėtingas procesas, todėl linkime abiems pusės būti atviroms ir nuoširdžioms ir nesvarbu, kaip tenka bendrauti – gyvai ar per nuotolį.

Jums taip pat gali patikti...

Kaip tapti vertingu komandos nariu: įgūdžiai, kurie padeda išsiskirti

Tapti vertingu komandos nariu yra būtina siekiant profesinio augimo ir sėkmės.

Mažais žingsneliais į priekį…

Šiandien norisi paskatinti tuos, kurie jaučiasi sustoję pusiaukelėje arba pasimetę kelyje į tikslą.

Darbo pokalbis. Kaip jam pasiruošti?

Darbo pokalbiai gali tapti dideliu iššūkiu, ypatingai tiems, kurie į juos vaikšto retai arba pirmą…

Komentarai

  • Komentarų kol kas nėra.
  • Pridėkite komentarą